İnsan Kaynaklarımız

ÇALIŞANLARIMIZA SUNULAN OLANAKLAR VE MAAŞ/ÜCRET SİSTEMİ:

Çalışanlara sağlanan olanaklar, Maaş/Ücret sistemi politikamız, çalışanın görev ve sorumluluklarını, yetkinliğini, iş tecrübesini, eğitimlerini ölçüt alan “ yüksek performansı “ ödüllendiren adil, yenilikçi ve rekabetçi bir sistem üzerine kurulmuştur.

Beyaz yakalı personelimize performansa dayalı yıllık enflasyon değerleri de gözetilerek yılda bir kez maaş artışı yapılır.Mavi yakalı personelimize ise iki yılda bir yapılan toplu iş sözleşmesi ile belirlen atış oranları altı ayda bir ücretlere yansıtılır.

Şirketimizce, çalışanlarımıza sunmuş olduğumuz olanakları güncellemek ve daha rekabetçi bir şekilde yapılandırmak amacıyla düzenli olarak piyasa ücret araştırmaları yapılmaktadır. Ücret artışlarında, şirket içi dengeler, kişisel performans,  piyasa ücret araştırmaları, piyasada hedeflenen yer ve ekonomik göstergeler belirleyicidir ve bu değerlemeler periyodik olarak her yıl gözden geçirilir.

Çalışanlarımıza sunduğumuz imkanlar, onların iş ve özel yaşamlarındaki ihtiyaçlarını giderebilmeleri ve  kolaylaştırmaya yönelik sağlanan olanaklardır.


Yemek: Gebze’de kurulu bulunan fabrikamızda, sabah kahvaltısı, öğle yemeği vardiya durumuna bağlı akşam yemeği fabrika mutfağında yerinde üretim yapılarak çalışanlarımıza verilmektedir. Genel Müdürlük ve Bölge Temsilcilikleri için ise günlük olarak belirlenen miktarda her ayın başında, çalışma günü  kadar aylık yemek çeki verilmektedir.


Sağlık:
MTE’ de işe başlayan personel mutlaka işyeri hekimimiz tarafından sağlık kontrolünden geçirilir çalışanın sağlık durum tespiti yapılır, düzenli olarak periyodik muayeneleri yapılır. İşyerimizde haftanın tüm çalışma günlerinde sürekli olarak bulunan  işyeri hekimimiz ve sağlık memurumuz çalışanlarımızın sağlıkla ilgili taleplerine cevap vermektedir.


Eğitim:
MTE’ de Mesleki Eğitim, Çevre-İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimleri, Kalite Eğitimi,  Formasyon Kazandıran Eğitimler, İlkyardım, ve İşbaşında Eğitim, başlıkları altında eğitimler
Verilmekte, verilen eğitimlerin sonuçları değerlendirilip sürekli olarak yenilenmektedir.


Kütüphane:
Araştırma yapmak isteyen çalışanlarımız için kurulmuş olan kütüphanemiz ile mesleki ve teknik konular ağırlıklı olmak üzere geniş bir kitap dergi ve kaynak seçeneği sunulmuştur.


Spor:
Fabrikamızda bir adet basketbol sahası, bir adet voleybol sahası bir adet mini futbol sahası mevcuttur. Çalışanlar dinlenme saatlerinde bu sahalardan faydalanabilirler. masa tenisi olmak üzere birçok spor faaliyetlerinde bulunulmakta ve turnuvalar düzenlenmektedir.


Sosyal ve Kültürel Faaliyetler:
Belirli dönemlerde çalışanların ve ailelerinin katıldıkları, piknik, tiyatro, sinema, konser ve turistik amaçlı geziler ile benzer sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlenmektedir.


Ulaşım:
İstanbul Anadolu yakası Kadıköy , Gebze, Darıca bölgelerinin merkezinden olmak üzere 16 ayrı noktadan hareket eden personel taşıma servisimiz bulunmaktadır.


Pazarlama ve Satış Ekibi: Pazarlama ve satış ekibimiz için araç, iletişim için gerekli teknolojik alt yapı ve ilgili işin gerektirdiği diğer imkanlar sağlanmaktadır.